TytanSEO aktualizacja 26-11-2015

Pobierz aktualną wersję programu! No w końcu. Już sam nie mogłem się doczekać.

CO przynosi kolejna aktualizacja?

Nie udało mi się ostatecznie przygotować wersji na Mac, a to z prostego powodu – ciągle dodawałem nowe funkcje do wersji pod Windows. Na szczęście to już kwestia 1-2 tygodni, żebym równolegle rozwijał wersje na Windows, Mac i Linux (oby ;))

A teraz słów kilka, albo kilo, o aktualizacjach wraz z poglądowymi zrzutami ekranowymi!

 • Cześć aktualizacji otrzymało status „rozwojowe” –  co oznaczę w opisie jako (R)

Co to oznacza? To oznacza, że chciałem pokazać niektóre kierunki rozwoju programu i.. zasugerować (tak niewinnie i subtelnie), że jestem również łasy na Wasze sugestie – dotyczce tych funckji pt „A może by tam jeszcze dać…”

Do prezentacji przygotowałem przykłądową próbkę firm i z frazami, na które wychodzą wysoko w wynikach wyszukiwania.

I Zacznijmy od INTERFEJSU

STARA WERSJA

OldMain

 

NOWA WERSJA

NewMain

 

 1. W pasku narzędzi pojawiły się trzy nowe ikony:

 

Clean – czyść pola z tekstem

Podpowiedzi(R) włącz podpowiedzi – w kolejnych aktualizacji. Podpowiedzi będą do większej ilości elementów.

Wyjdź – wyjdź z programu

Podpowiedzi:

toolbar

 

 

 

Zaznaczenie opcji „Podpowiedzi” powoduje pojawienie się podpowiedzi (przy najeżdżaniu na poszczególne elementy myszką – na tę chwile tylko w pierwszym widoku)

Przykładowo:

podpowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

2) W menu pojawiła się pozycja „Narzędzia” (R)  oraz „File” (R)

toolsfile

 

 

 

 

 • Na tę chwilę w ramach Menu „File” mamy możliwość tylko wyjść z programu
 • W ramach narzędzi, na tę chwilę dodatkowo mamy „Notatnik” (R), który otwiera się w nowej (i co ważne) zamykanej zakładce. W przyszłych odsłonach, notatnik zostanie rozbudowany o pare praktycznych rozwiązań (tu też liczę na jakieś sugestie z waszej strony)

3)  Zmiana zachowań guzików „Pobierz | Analiza SEO” oraz  „Pokaż kopie”

 

Guziki uzależnione od częściowej weryfikacji wpisywanego adresu. Gdy w polu adresu wpiszemy coś co teoretycznie mogłoby być jest adresem, guziki robią się aktywne.

searchpool

 

 

 

 

4) Prawy panel, w którym wyświetlają się informacje o pobieranej (Pobierz | Analiza SEO) został osadzony dokowalnym(?) boksie

dock

 

 

5) Również dolna część została odrobione zmieniona

bottom

 

 

 

 

„Czyść wszystko” i „ZAMKNIJ” z poprzedniej wersji przenoszę do paska narzędzi (na górze).

Pojawiają się ikony excela, które przeznaczone są generowania raportów(R), W uproszczeniu ikona po lewej stronie odpowiedzialna jest za pobieranie raportów z aktywności, których rezultaty widać po lewej stronie programu, analogicznie ikona prawa. Aktywność tych ikon zależy od tego, czy obsługują dany kontekst.

Raporty, które można w programie na tę chwile generować to:

 • Raport „Analiza SEO” dla stron przyporządkowanych w programie do serwisu (Strony -> Wybór firmy -> „Analiza SEO” (automatyczne przejście do zakładki „Raport 2”)
 • Raporty wyników sprawdzania pozycji w zakładce „Wyniki” (raport 1: tabelka , raport 2: strony z wyszukiwania (Frazy -> Wybór firmy -> Pozycje | Konkurencja -> Dodaj frazy z lewego panelu

(wszystkie lub wybierając podwójnym kliknięciem poszczególne) -> Określ parametry wyszukiwania (miasto, liczba stron wyników) -> Sprawdź pozycje -> Automatyczne przekierowanie do zakładki „Wyniki”

 • Raport Analizy SEO Konkurencji w zakładce „Raport II” (Postępowanie jak wyżej, tylko zamiast „Sprawdź  pozycje” wybieramy „Analiza konkurencji” – dla wybranych fraz -> Automatyczne przekierowanie do zakładki „Raport II.
 • Raport pozycji w zakładce „Raport”. (Frazy -> Zaznaczamy firmę -> wybieramy liczbę dni dla których chcemy raport ->  wybieramy „Raport pozycji” -> Automatycznie przenosi nas do zakładki „Raport” z zestawieniem fraz i ich pozycji w określonych dniach
 • Kolejne raporty w nowych odsłonach programu

6.  W zakładce „AnalizaSEO” pojawia się w „Prawym pomocniku” sekcja poświęcona pozostałym informacjom o stronie  (R) , której źródła pobieraliśmy (Pobierz|Analiza SEO) . W poprzedniej wersji informacje te pojawiały się w odrębnej zakładce „Info”

prawypomocnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.  No i najważniejsza zamiana – która spowodowała przeorganizowanie całego interfejsu – zmiana sposobu wyświetlania zakładek.

Zatem jak widać grupa zakładek została przeniesiona zwiększając przestrzeń roboczą i wygodę. Dodatkowo obszary związane z funkcjami „Pobierz | Analiza SEO” czy box dla dla kopi źródeł (Pokaż kopie) wyświetlają się tylko w pierwszym widoku (tj. widok z aktywną zakładką AnalizaSEO)

Dodatkowo:

 • Większość pól, gdzie może być wyświetlana duża ilość danych może być oddokowania (wówczas mamy możliwość manipulowania wielkością okna)
 • Usunięcie zakładki „?”
 • Dodanie zakładki „Raport II”
 • Usunięcie zakładki „Info”

8) Zmniejszenie rozmiaru programu z  ok. 24 Mb do ok. 17 Mb

9) Wdrożenie automatycznego przewijania scrollbara (gdy w danym polu narasta automatycznie treść)

10) Wersje URL –  Ujednolicenie zapisywania adresu (adres ostateczny z zapytania do serwera). Jeśli ktoś wcześniej korzystał z programu i pobierał źródła stron (Pobierz | Analiza SEO) – może być problem z niektórymi adresami

11) Frazy i strony aktualne / archiwalne. Wprowadzenie w zakładce Frazy oraz Strony możliwości wybierania widoku fraz aktualnych i archiwalnych („usuniętych”)

12)ENTER  (R) przy aktywnym kursorze w polu URL uruchamia analizę SEO (zamiennik kliknięcia „Pobierz|Analiza SEO”. W kolejnych aktualizacjach przewiduję podobne rozwiązanie dla innych akcji

13) Dodawanie podstrony do serwisu z poziomy wyników (zakładka wyniki) poprzez kliknięcie w komórkę tabeli zawierającą interesującą nas stronę / podstronę.

AddSiteFromResults

 

 

 

 

 

 

 

 

 


14)Menu kontekstowe (R)  – prawe kliknięcie myszą

Ta opcja będzie mocno rozwijana. Na tę chwile „na rozgrzewkę”, z zakładki „Strony” – można kliknąć dowolną podstronę z listy stron serwisu, aby otrzymać możliwość sprawdzenia przy pomocy narzędzi Google, szybkości wczytywania strony oraz responsywności strony

context-menu

 

 

 

 

 

 

 

 


15) Filtrowanie wyświetlanych pozycji w zakładce „Strony” i „Frazy” – po nazwie lub po domenie

filtrowanie

 

 

 

 

 

16) Inne

 • Frazy (zakładka frazy) – sortowane automatycznie
 • Zapamiętywanie ostatnich pozycji wybieranych w zakładkach Frazy / Strony (na tę chwilę nie działa, gdy uprzednio wybrane było filtrowanie fraz / stron)
 • Tymczasowo wyłączam funkcje rozszerzonego sprawdzania pozycji (w przypadku zainteresowania zamieszczę wersję z tą opcją aktywną aktywną opcją

okularki

 • Dezaktywuję funkcje sprawdzania pozycji z proxy do czasu dopracowania tej funkcji

ipproxy

17) UTRUDNIENIA

 • Niestety na tę chwilę nie udało mi się rozwiązać problemu wynikającego poniekąd z wersji pythona, w którym piszę program i tak, Program nie będzie w pełni sprawny, jeśli w ścieżce folderów znajdują się polskie nieznośne znaczki – także w ścieżkach unikajcie: ł, ó, ź, ż itp..

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *