TytanSEO aktualizacja 26-11-2015

Pobierz aktualną wersję programu! No w końcu. Już sam nie mogłem się doczekać.

CO przynosi kolejna aktualizacja?

Nie udało mi się ostatecznie przygotować wersji na Mac, a to z prostego powodu – ciągle dodawałem nowe funkcje do wersji pod Windows. Na szczęście to już kwestia 1-2 tygodni, żebym równolegle rozwijał wersje na Windows, Mac i Linux (oby ;))

A teraz słów kilka, albo kilo, o aktualizacjach wraz z poglądowymi zrzutami ekranowymi!

 • Cześć aktualizacji otrzymało status „rozwojowe” –  co oznaczę w opisie jako (R)

Co to oznacza? To oznacza, że chciałem pokazać niektóre kierunki rozwoju programu i.. zasugerować (tak niewinnie i subtelnie), że jestem również łasy na Wasze sugestie – dotyczce tych funckji pt „A może by tam jeszcze dać…”

Do prezentacji przygotowałem przykłądową próbkę firm i z frazami, na które wychodzą wysoko w wynikach wyszukiwania.

I Zacznijmy od INTERFEJSU

STARA WERSJA

OldMain

 

NOWA WERSJA

NewMain

 

 1. W pasku narzędzi pojawiły się trzy nowe ikony:

 

Clean – czyść pola z tekstem

Podpowiedzi(R) włącz podpowiedzi – w kolejnych aktualizacji. Podpowiedzi będą do większej ilości elementów.

Wyjdź – wyjdź z programu

Podpowiedzi:

toolbar

 

 

 

Zaznaczenie opcji „Podpowiedzi” powoduje pojawienie się podpowiedzi (przy najeżdżaniu na poszczególne elementy myszką – na tę chwile tylko w pierwszym widoku)

Przykładowo:

podpowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

2) W menu pojawiła się pozycja „Narzędzia” (R)  oraz „File” (R)

toolsfile

 

 

 

 

 • Na tę chwilę w ramach Menu „File” mamy możliwość tylko wyjść z programu
 • W ramach narzędzi, na tę chwilę dodatkowo mamy „Notatnik” (R), który otwiera się w nowej (i co ważne) zamykanej zakładce. W przyszłych odsłonach, notatnik zostanie rozbudowany o pare praktycznych rozwiązań (tu też liczę na jakieś sugestie z waszej strony)

3)  Zmiana zachowań guzików „Pobierz | Analiza SEO” oraz  „Pokaż kopie”

 

Guziki uzależnione od częściowej weryfikacji wpisywanego adresu. Gdy w polu adresu wpiszemy coś co teoretycznie mogłoby być jest adresem, guziki robią się aktywne.

searchpool

 

 

 

 

4) Prawy panel, w którym wyświetlają się informacje o pobieranej (Pobierz | Analiza SEO) został osadzony dokowalnym(?) boksie

dock

 

 

5) Również dolna część została odrobione zmieniona

bottom

 

 

 

 

„Czyść wszystko” i „ZAMKNIJ” z poprzedniej wersji przenoszę do paska narzędzi (na górze).

Pojawiają się ikony excela, które przeznaczone są generowania raportów(R), W uproszczeniu ikona po lewej stronie odpowiedzialna jest za pobieranie raportów z aktywności, których rezultaty widać po lewej stronie programu, analogicznie ikona prawa. Aktywność tych ikon zależy od tego, czy obsługują dany kontekst.

Raporty, które można w programie na tę chwile generować to:

 • Raport „Analiza SEO” dla stron przyporządkowanych w programie do serwisu (Strony -> Wybór firmy -> „Analiza SEO” (automatyczne przejście do zakładki „Raport 2”)
 • Raporty wyników sprawdzania pozycji w zakładce „Wyniki” (raport 1: tabelka , raport 2: strony z wyszukiwania (Frazy -> Wybór firmy -> Pozycje | Konkurencja -> Dodaj frazy z lewego panelu

(wszystkie lub wybierając podwójnym kliknięciem poszczególne) -> Określ parametry wyszukiwania (miasto, liczba stron wyników) -> Sprawdź pozycje -> Automatyczne przekierowanie do zakładki „Wyniki”

 • Raport Analizy SEO Konkurencji w zakładce „Raport II” (Postępowanie jak wyżej, tylko zamiast „Sprawdź  pozycje” wybieramy „Analiza konkurencji” – dla wybranych fraz -> Automatyczne przekierowanie do zakładki „Raport II.
 • Raport pozycji w zakładce „Raport”. (Frazy -> Zaznaczamy firmę -> wybieramy liczbę dni dla których chcemy raport ->  wybieramy „Raport pozycji” -> Automatycznie przenosi nas do zakładki „Raport” z zestawieniem fraz i ich pozycji w określonych dniach
 • Kolejne raporty w nowych odsłonach programu

6.  W zakładce „AnalizaSEO” pojawia się w „Prawym pomocniku” sekcja poświęcona pozostałym informacjom o stronie  (R) , której źródła pobieraliśmy (Pobierz|Analiza SEO) . W poprzedniej wersji informacje te pojawiały się w odrębnej zakładce „Info”

prawypomocnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.  No i najważniejsza zamiana – która spowodowała przeorganizowanie całego interfejsu – zmiana sposobu wyświetlania zakładek.

Zatem jak widać grupa zakładek została przeniesiona zwiększając przestrzeń roboczą i wygodę. Dodatkowo obszary związane z funkcjami „Pobierz | Analiza SEO” czy box dla dla kopi źródeł (Pokaż kopie) wyświetlają się tylko w pierwszym widoku (tj. widok z aktywną zakładką AnalizaSEO)

Dodatkowo:

 • Większość pól, gdzie może być wyświetlana duża ilość danych może być oddokowania (wówczas mamy możliwość manipulowania wielkością okna)
 • Usunięcie zakładki „?”
 • Dodanie zakładki „Raport II”
 • Usunięcie zakładki „Info”

8) Zmniejszenie rozmiaru programu z  ok. 24 Mb do ok. 17 Mb

9) Wdrożenie automatycznego przewijania scrollbara (gdy w danym polu narasta automatycznie treść)

10) Wersje URL –  Ujednolicenie zapisywania adresu (adres ostateczny z zapytania do serwera). Jeśli ktoś wcześniej korzystał z programu i pobierał źródła stron (Pobierz | Analiza SEO) – może być problem z niektórymi adresami

11) Frazy i strony aktualne / archiwalne. Wprowadzenie w zakładce Frazy oraz Strony możliwości wybierania widoku fraz aktualnych i archiwalnych („usuniętych”)

12)ENTER  (R) przy aktywnym kursorze w polu URL uruchamia analizę SEO (zamiennik kliknięcia „Pobierz|Analiza SEO”. W kolejnych aktualizacjach przewiduję podobne rozwiązanie dla innych akcji

13) Dodawanie podstrony do serwisu z poziomy wyników (zakładka wyniki) poprzez kliknięcie w komórkę tabeli zawierającą interesującą nas stronę / podstronę.

AddSiteFromResults

 

 

 

 

 

 

 

 

 


14)Menu kontekstowe (R)  – prawe kliknięcie myszą

Ta opcja będzie mocno rozwijana. Na tę chwile „na rozgrzewkę”, z zakładki „Strony” – można kliknąć dowolną podstronę z listy stron serwisu, aby otrzymać możliwość sprawdzenia przy pomocy narzędzi Google, szybkości wczytywania strony oraz responsywności strony

context-menu

 

 

 

 

 

 

 

 


15) Filtrowanie wyświetlanych pozycji w zakładce „Strony” i „Frazy” – po nazwie lub po domenie

filtrowanie

 

 

 

 

 

16) Inne

 • Frazy (zakładka frazy) – sortowane automatycznie
 • Zapamiętywanie ostatnich pozycji wybieranych w zakładkach Frazy / Strony (na tę chwilę nie działa, gdy uprzednio wybrane było filtrowanie fraz / stron)
 • Tymczasowo wyłączam funkcje rozszerzonego sprawdzania pozycji (w przypadku zainteresowania zamieszczę wersję z tą opcją aktywną aktywną opcją

okularki

 • Dezaktywuję funkcje sprawdzania pozycji z proxy do czasu dopracowania tej funkcji

ipproxy

17) UTRUDNIENIA

 • Niestety na tę chwilę nie udało mi się rozwiązać problemu wynikającego poniekąd z wersji pythona, w którym piszę program i tak, Program nie będzie w pełni sprawny, jeśli w ścieżce folderów znajdują się polskie nieznośne znaczki – także w ścieżkach unikajcie: ł, ó, ź, ż itp..

Jeśli uważasz, że ten wpis może komuś pomóc, podziel się.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *